Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Пилипівська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04326744) був реорганізований і увійшов до складу Могилів-Подільської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історія краю

"Мій край від Дністра,
Цей гостинний поріг на кордоні.
Як пелюстку, тебе
Україна трима  на долоні.

Справжнім раєм земним
Можна край наш подільський зробити.
Справжнім раєм земним
Дай нам, Боже, Поділля зробити!"

Марія Гоцуляк

 

     Герб Могилів-Подільського району
    Герб являє собою традиційну  гербову площину розміром 40х60см, обрамлену синьою і золотою каймою. По центру розміщена літера “М” у формі лінії кордону  Могилівщини (Подільське плоскогір’я), як символ прикордонного краю. Вона має малиновий колір, обрамлений по боках червоною лінією, у верхній частині на білому тлі, як символ недоторканості кордону України.    
    Угорі зображене традиційне подільське  сонце - частина гербу Поділля,  яка складається із 16 променів золотого кольору, під ним шабля і козацький полковий пірнач теж золотого кольору – символ полкового прикордонного краю.
    Внизу під літерою “М” синє тло – ознака  прикордонної річки Дністер. Даний герб вбирає в себе традиційні закони геральдики, котрі не суперечать одне одному, є органічним синтезом історичної спадщини і сучасності нашого краю.

 

 

 


    МОГИЛІВ-ПОДІЛЬЩИНА – ПІВДЕННО-ЗАХІДНА ОКРАСА УКРАЇНИ

     Її унікальність у:

     -    Найбільшій кількості заповідних об’єктів в області – 33.
Заказники «Вендичанська дубина», Грабарівський ландшафтний, Бронницький ботанічний, «Стрімкач», регіональні ландшафтні парки «Мурафа», «Дністер» та інші.
      -    Наявності двох пам’яток із статусом Національна – Лядівський монастир, Григорівське городище.

Лядівський скельний монастир – пам’ятка ІХ-ХІ ст., форпост православ’я нашої держави. За легендою і народними переказами це перше пристанище на шляху з Афона в Київ преподобного Антонія Києво-Печерського. Печерна церква у крейдяній горі – пам’ятник архітектури ХІ ст.. Сьогодні – це печерний православний діючий чоловічий монастир, один з 3-х, яких є у світі. Є складовою частиною заповідника історичного, геологічного, ботанічного с.Лядови.
Григорівське городище – археологічна пам’ятка, яка має значення для вивчення історії з УІІІ ст. до н.е. і уявляє собою спорудження могутньої дерево-земляної фортеці.  Належить воно до городищ епохи раннього заліза, знайдені під час розкопок предмети належать до рідкісних знахідок.
-    Наявності однієї з 2-х пам’яток, яких є у світі (в Африці та в Україні) – Грушківської свити.
Грушківська свита – це унікальне явище в природі, всього в двох місцях на земній кулі – на Африканському континенті і у нас. Найстаровинніша на українському кристалічному щиті, вік якої сягає 400 млн. років, ця «зіркова рана» зберігається в нас для винахідників і містить дуже цінну інформацію про космічні «бомбардування»,  хімічний склад комет, геологічні процеси минулого. Для нас – це величезний шанс «доторкнутися» до космосу, відчути його подих, побачити як контакт з ним змінює ландшафт, настрій природи.

 


-    Створенні Білатерального парку (міжнародний ступінь цінності об’єкту).
Створити на Дністрі національний парк, який проляже територією 2-х держав – Молдови і України в рамках транскордонного співробітництва (за Екологічною програмою ООН у рамках ініціативи «Довкілля і безпека»)  вважають за доцільне фахівці інституту ботаніки ім. М.Холодного НАН України. Дністер – транскордонна річка, яка бере початок в українських Карпатах, протікає територією Молдови та знову потрапляє до України, де впадає в Чорне море. Обстеження підтвердили рослинне багатство долини Дністра. Науковці підтвердили і різноманіття видів птахів (пернатим  сприяють достатня кормова база та відсутність фактора тривоги)
-  Наявності природних родзинок: рослини з Червоної книги, поєднання лісостепу і Криму, кордон, рельєф, Лядівський крейдовий виступ – єдиний на Вінниччині.
 На Поділлі, зокрема й у нас, вчені нарахували більше 2 тисяч видів рослин : на території району можна зустріти кримські рослини: платан, барбарис, софора, кримська сосна та інші.

Унікальним духовним осередком є музеї:
-    В с. Сл.Яришівська бібліотека-музей  Єфросинії Онисько - місцевої художниці - самоучки, яка дивувала світ своїми щирими картинами, в яких відобразила чудові пейзажі свого краю, його щирих, багатих душею людей і нездійснене кохання ( адже її суджений не повернувся з війни ).
-    В смт. Вендичани музей  Ольги Леонової – талановитої землячки – художниці, її полотна прикрашають музеї України, Канади, Німеччини,Польщі, Чехії. Понад тисячу полотен вона залишила шанувальникам народної творчості, пристойна колекція робіт зберігається у місцевій школі – гімназії.
-    В приміщенні районного будинку культури знаходиться районний музей етнографії та народного мистецтва ім. Марії Руденко. Після того, як у травні 2003 року відлетіла душа відомої громадської діячки, фольклористки, майстрині, заслуженого працівника культури України Марії Авксентіївни Руденко було вирішено створити музей з метою збереження її багатої творчої спадщини. Найбільшу залу відведено під роботи майстрині і матеріали з її архіву: фото сім’ї та ансамблю «Горлиця», нагороди, листи, вишивки і, звичайно, відомі в усьому світі витинанки. На честь М.А.Руденко на Могилів-Подільщині проведено чотири всеукраїнські і два міжнародних з’їзди майстрів витинанки. Очолює музей з дня його створення учениця і послідовниця подільської Берегині Марія Гоцуляк.
На Могилів-Подільщині жили та працювали відомі українські письменники: Михайло Коцюбинський, Михайло Старицький, Леся Українка, Олена Пчілка, Грицько Григоренко, Михайло Каменюк, Станіслав Тельнюк, Ніна Гнатюк, проїздом Тарас Шевченко

Пам’ятні місця козацької доби:
Наш край - земля українських козаків : у нас було обрано гетьманом Петра Конашевича- Сагайдачного (1621 р.); гетьманом Правобережної України  було обрано Андрія Могилу (1684р.); за деякими дослідженнями у нас народився Максим Кривоніс; найбільше прославив наші землі Могилівський полковник Остап Гоголь з славного роду Гоголів-Яновських, який залишив за собою нотатки з описанням загибелі Тараса Бульби і таким чином уже Микола Гоголь відтворив їх у своїй повісті «Тарас Бульба» (за ствердженнями науковців саме на Лядівській горі було страчено Тараса Бульбу). Мабуть ще й саме за це у нас встановлено перший пам’ятник М.Гоголю. До пам’ятників та пам’ятних місць козацької доби належать також залишки фортеці Івана Богуна в с. Озаринці, козацькі млини с.Озаринці, с. Івонівка, кам’яні хрести та козацькі могили смт. Вендичани, с. Озаринці, с. Кукавка, с. Жеребилівка, с.Конева.

Могилів-Подільщина в історичних пам’ятках:
-   Будівлі православних церков в селах Бернашівка, Карпівка, Тропова, Немія.
-  Палац М.Чацького в селі Серебринець - пам’ятка архітектури національного значення кінця 18 ст..
-   Церква Дмитра Солунського в селі Кукавка, побудована за проектом видатного російського художника В.Тропініна у 1806 році та розписана його рукою.
-   Садиба фельдмаршала П.Х. Сан-Вітгенштейна в селі Бронниця – комплексна пам’ятка архітектури місцевого значення 19 ст.
-  ДОТи  - фортифікаційні споруди періоду Другої Світової війни селах Серебрія, Бронниця та Яруга. Зокрема Серебрійський ДОТ - унікальна фортифікаційна споруда, найбільша в першій лінії оборони Могилів-Ямпільського укріпрайону №12 (лінія Сталіна), збудований на початку 30-х років ХХ століття під керівництвом  Д.М.Карбишева, за розробками групи радянських інженерів-фортифікаторів.
 -   Пам’ятник «Пісні» в селі Садова, який відкрито на честь 175- річчя від дня народження українського письменника, драматурга, театрального і культурного діяча Михайла Старицького.  За історичними даними вірш «Ніч яка, Господи, місячна, зоряна», який в музичній обробці Миколи Лисенка став народною піснею, Михайло Петрович написав саме в с. Садова, де проживав тут деякий час у кінці ХІХ століття.

Район в економічному плані є аграрним.
-    В структурі сільського господарства району  рослинництво, садівництво, овочівництво займають провідне місце. Могилів-Подільщина славиться своїми садами ще з часів відомого господарника півдня держави П.Х. Сан-Вітгенштейна, який заснував дивовижну садибу на Бронницьких схилах, де зараз знаходиться санаторій «Гірський». Саме на ці землі він завозив саджанці та виноградну лозу з Італії, Криму, тут він вирощував експериментальні сади. Сьогодні його гарну справу продовжують аграрії району.
-    На території  району розпочато вирощування на 154 га саджанців волоського горіху. Адже волоський горіх, вирощений саме на Вінниччині є світовим еталоном.
-    В районі функціонують 1498 суб'єктів малого підприємництва (юридичних та фізичних осіб - підприємців), 38 суб'єктів середнього підприємництва.
-    Регіональна промислова політика спрямована на створення сприятливих умов для розвитку місцевих підприємств. Підприємства основного кола району : ДП «Могилів-Подільське лісове господарство», ДП « Юрковецький спиртовий завод», ТОВ «Вендичанська цегла».

Наші сильні сторони:
-    Вигідне розташування (близькість до кордону)
-    Розвинута транспортна інфраструктура (проходження міжнародних транспортних коридорів)
-    Наявність незайнятих земель та виробничих майданчиків
-    Запаси енергетичних потужностей
-    Незайнятість ряду сегментів ринку (туризм, готельний бізнес, інформаційні технології)
-    Значна кількість корисних копалин.

- Наш край є відомим на весь світ парапланерним місцем, де в 1992 році розпочав свій розвиток парапланерний спорт на схилах Дністра. За ці роки осередком місцевих пілотів було проведено багато всеукраїнських і міжнародних змагань, виховано десятки спортсменів-парапланеристів, любителів вільного польоту. Двадцять років проводиться розіграш кубку Дністра, який виріс до авторитетного, шанованого заходу з міжнародним визнанням.

Теплий клімат, мальовничі краєвиди, словом, - «Подільська Швейцарія», або «частинка Італії», як інколи доводиться почути. Адже саме сюди колись люди приїжджали на відпочинок, як до моря. Природний ландшафт, кліматичні умови, лікувальні води та глини – все це умови для розвитку та створення оздоровчих баз та об’єктів: в Вендичанах – лікувальна блакитна глина; в Бронниці, Ярузі, Садківцях – мінеральні води; в Карпівці, Бандишівці – тектонічні породи цілющих скельних виступів; ліси та урочища, більше двох тисяч видів лікувальних трав.

Нам є чим пишатись, є чим ділитись, є про що розповісти…


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *